10 listopada 2016 Udostępnij

Psy rasy Shih Tzu

Psy rasy shih tzu bardzo mocno przywiązują się do opiekuna. Lubią spędzać czas wśród ludzi i chętnie znajdują się w centrum zainteresowania. Mają specyficzne usposobienie, które jest łagodne i radosne. Są wylewne wobec domowników, natomiast z pewnym dystansem traktują obcych. Shih tzu dobrze znoszą codzienną pielęgnację sierści, o ile się do tego najpierw przyzwyczają od pierwszego dnia pobytu w domu. Mimo małych rozmiarów potrzebują, jak każdy pies codziennych spacerów, ruchu i kontaktów z innymi osobnikami.

Najbardziej charakterystyczną cechą psów tej rasy jest ich przepiękna, królewska szata, zwłaszcza na głowie. Ich długi i delikatny włos przewija się nad oczami, obfitcie pokrywa brodę i bokobrody. Inne cechy charakterystyczne to: duża, okrągła głowa, spłaszczona pomiędzy uszami czaszka, silna żuchwa oraz krótka kufa. Ze względu na specyficzny układ zębów psy krótkogłowe miewają trudności z rozgryzaniem karmy, zdarzają sie również problemy stomatologiczne, takie jak różne choroby przyzębia, mogące skutkować nawet utratą zębów. Aby zadbać o zdrowie i witalność pieska, należy stosować dobrej jakości karmę. Produkty Royal Canin idealnie się nadają. Główne zalety tych karm to:
1. Zdrowa skóra i piękna sierść
Receptura karmy sprzyja wzmocnieniu nieprzepuszczalności bariery skórnej i łagodzeniu podrażnień (EPA-DHA, witamina A). Podkreślenie piękna sierści, dzięki dodatkowi oleju z ogórecznika.
2. Higiena jamy ustnej
Ograniczenie powstawania kamienia nazębnego, dzięki specjalnie opracowanym krokietom oraz dodatkowi związków chelatujących (wiążących) wapń obecny w ślinie.
3. Redukcja objętości i zapachu kału
4. Specjalnie ukształtowany krokiet: brachycefaliczna budowa szczęki
Specjalnie opracowany krokiet (kształt, rozmiar, tekstura), dostosowany do brachycefalicznej budowy psów rasy shih tzu, ułatwia chwytanie i zachęca psa do żucia karmy.
Podsumowując lubią spędzać czas wśród ludzi i chętnie znajdują się w centrum zainteresowania. Mają specyficzne usposobienie, które jest łagodne i radosne. Są wylewne wobec domowników, natomiast z pewnym dystansem traktują obcych. Shih tzu dobrze znoszą codzienną pielęgnację sierści, o ile się do tego najpierw przyzwyczają od pierwszego dnia pobytu w domu.