10 listopada 2016 Udostępnij

Labrador Retriever

Swoją renomę zawdzięcza zrównoważonej osobowości oraz przyjaznemu nastawieniu do ludzi. Jest świetnym partnerem człowieka w pracy i jego najlepszym przyjacielem po godzinach. Labradory tryskają energią. Uwielbiają pływanie oraz długie spacery. Radosny i przyjazny, labrador jest wspaniałym psem towarzyszącym. Nie jest agresywny oraz dobrze toleruje towarzystwo dzieci i zwierząt – również kotów. Labradory potrzebują odpowiedniej ilości ruchu oraz dobrego szkolenia już od okresu szczenięcego. Włos u labradora jest twardy i krótki, a okrywa włosowa gęsta i przylegająca, która bardzo dobrze chroni psa przed zimnem i wilgocią.

Jego skóra produkuje więcej wydzieliny łojowej niż u psów innych ras, zapewniając nieprzemakalność: woda spływa po sierści jak po piórach kaczki. Jego charakterystyczna budowa, odwaga oraz zamiłowanie do wody. Labrador retriever ma wiele cech, które sprawiają, że jest doskonałym psem pracującym. Wytrzymałość połączona z bardzo dobrym wzrokiem oraz niezwykłą zdolnością zapamiętywania sprawiły, że labradory pojawiły się w czołówce ras użytkowanych jako przewodnicy osób niewidomych. Jest to nie tylko dobry pies myśliwski, aportujący zwierzynę, ale także doskonale sprawdzający się pies ratowniczy.

Dzięki niezwykle wrażliwemu zmysłowi węchu, labrador używany jest między innymi przy wyszukiwaniu ofiar na lawiniskach i gruzowiskach. Labradory mają bardzo duży apetyt. Jeśli dodatkowo są wysterylizowane lub mają mało ruchu, wzrasta ryzyko rozwoju otyłości. Aby uniknąć ryzyka zbyt szybkiego i nierównomiernego przyrostu wagi, kluczowa jest kontrola energii dostarczanej z pożywieniem. Royal Canin jest bardzo znaną i rozpowszechnioną marką na rynku. Karmy te są bardzo wysokiej jakości i w tym przypadku najlepiej się sprawdzą. Dla rasy labrador retriever dostępne są aż 3 rodzaje karm w zależności od wieku pieska. Jej zaletami i działaniami są między innymi wpływ na masę ciała, specjalnie opracowany krokiet, ochrona kości i stawów oraz zdrową skórę i lśniąca sierść.
Podsumowując Labradory tryskają energią. Uwielbiają pływanie oraz długie spacery. Radosny i przyjazny, labrador jest wspaniałym psem towarzyszącym.