10 listopada 2016 Udostępnij

Koty Brytyjskie

Koty Brytyjskie to w dużej mierze łagodne, radosne, cierpliwe i zrównoważone osobniki. Są w stanie przystosować się do różnych warunków życia. Po świecie krąży pewna legenda, która mówi, że podczas jednej z wojen w starożytnym Egipcie, grecki generał Galsthelos uciekł przerażony wraz z żoną Scotą do Portugalii. Kobieta ta zabrała ze sobą również koty, którymi się zajmowała. Po wielu latach potomek generała, Fergus I, wyruszył w celach podboju wielkiej wyspy na północy, przygarniają na statek potomków kotów żony generała. Fergus I podbitemu krajowi nadał nazwę Scotaland, po wiekach zmieniono nazwę na Scotland, czyli Szkocja. Od tego czasu koty żony generała Galsthelosa, Scoty, żyły i rozmnażały się na wolności na Wyspach Brytyjskich. Ich cechą szczególną jest bardzo gęsta, bujna i niezwykle miękka w dotyku sierść.

Koty brytyjskie, a zwłaszcza kocury, są dosyć wielkie, o mocnej, budowie i silnej muskulaturze.Jedną z najbardziej charakterystycznych cech wyglądu rasy jest głowa: okrągła, o pełnych policzkach (typowe dla dorosłych samców), nos lekko zadarty i niewielkie uszy. Duże oczy powinny mieć kolor harmonizujący z umaszczeniem. Ważą one około 4-8 kg.Inne ważne cechy to m.in. inteligencja. Nie mają zbyt dużych wymagań, jeżeli chodzi o utrzymanie, i nie potrzebują specjalnych czynności pielęgnacyjnych. Obecnie koty brytyjskie należą do najpopularniejszych ras na świecie.Karma Royal Canin przeznaczona dla kociąt brytyjskich od 2. do 12. miesiąca życia nada się perfekcyjnie jako codzienny pokarm. Posiada ona wiele zalet m.in.:1. Rozwój szkieletu i masy mięśniowej.

Zapewnienia prawidłowy i równomierny rozwój szkieletu i masy mięśniowej, dzięki optymalnej zawartości wysokiej jakości białka, L-karnityny oraz zbalansowania składników mineralnych i witamin. 2. Ochrona przewodu pokarmowego Zapewnienia optymalne trawienie, dzięki zawartości dobrze przyswajalnego białka (L.I.P*) oraz sprzyjanie równowadze flory bakteryjnej jelit poprzez występowanie prebiotyków. 3. Wzmocnienie naturalnej odporności. Dzięki sprzyjaniu rozwojowi naturalnych mechanizmów obronnych organizmu kocięcia poprzez kompleks opatentowanych współdziałających przeciwutleniaczy (wit. E, C, luteina, tauryna), będą one zdrowe i pełne energii.
4. L.I.P
*L.I.P.: jest to białko wyselekcjonowane ze względu na bardzo dobrą przyswajalność, powyżej 90%, działa pozytywnie na ochronę układu pokarmowego i poprawia konsystencję kału.